قهوه گانودرما در هند به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می شود

قهوه گانودرما یک نوشیدنی محبوب است که به دلیل توانایی آن در تنظیم دقیق تمرکز و افزایش سطح انرژی شما شناخته شده است.

در واقع، بسیاری از مردم دقیقاً زمانی که از خواب بیدار می شوند به فنجان جو روزانه خود وابسته هستند تا روز خود را با پای راست شروع کنند.

قهوه علاوه بر اثرات انرژی زا، با فهرست بلندبالایی از فواید بالقوه سلامتی مرتبط است که دلیل بیشتری برای دم کردن آن به شما می دهد.

این مقاله نگاهی عمیق به 9 مورد از مهمترین مزایای مبتنی بر شواهد قهوه دارد. قهوه حاوی کافئین است، یک محرک سیستم عصبی مرکزی که به دلیل توانایی خود در مبارزه با خستگی و افزایش سطح انرژی شناخته شده است.

این به این دلیل است که کافئین گیرنده های یک انتقال دهنده عصبی به نام آدنوزین را مسدود می کند و این باعث افزایش سطح سایر انتقال دهنده های عصبی در مغز شما می شود که سطوح انرژی شما را تنظیم می کنند، از جمله دوپامین.

یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف کافئین زمان خستگی را در طول یک ورزش دوچرخه سواری تا 12٪ افزایش می دهد و به طور قابل توجهی سطوح ذهنی خستگی را در شرکت کنندگان کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نیز یافته های مشابهی داشت و گزارش داد که مصرف کافئین قبل و در حین بازی گلف باعث بهبود عملکرد، افزایش سطح انرژی ذهنی و کاهش احساس خستگی می شود.

در واقع، یک بررسی از 30 مطالعه نشان داد که هر فنجان قهوه ای که مردم در روز مصرف می کنند با 6 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است.

تصور می‌شود که این به دلیل توانایی قهوه در حفظ عملکرد سلول‌های بتا در لوزالمعده شما باشد که مسئول تولید انسولین برای تنظیم سطح قند خون هستند.

به علاوه، سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است بر حساسیت به انسولین، التهاب و متابولیسم تأثیر بگذارد – که همگی در ایجاد دیابت نوع 2 نقش دارند.